LinkedIn – personalo paieškos ateitis?

Augantis socialinių tinklų vartotojų skaičius paverčia mūsų naršymą internete ne tik maloniu laisvalaikiu, bet ir vis svarbesne priemone informacijos paieškai ir sklaidai. Ar profesionalus vienijantis socialinis tinklas LinkedIn – personalo paieškos ateitis? Kokios personalo paieškos per LinkedIn tendencijos?

LinkedIn tendencijos Skandinavijoje

Skandinavijos šalyse LinkedIn įsikūrė 2011 m. Stokholme. Skandinavijos padalinio vadovo Ariel Eckstein teigimu, šis regionas turi daugiausia interneto vartotojų ir tai atsispindi profesionalių socialinių tinklų vartotojų skaičiuje. Skandinavijos šalių LinkedIn vartotojai išnaudoja profesionalaus networkingo galimybes tiek šalyje lokaliai, tiek ir tarptautiniu mastu.

Ir iš tiesų skandinavai moka naudotis internetu. Ne tik WikiLeaks, Pirate Bay yra kilę iš Švedijos. Spotify, Rovio (Angry Bird kūrėjai), Skype yra įkurtos būtent šiame regione. Electrolux, Swedbank, Scania ir panašios kompanijos naudoja LinkedIn personalo paieškos programas talentų paieškai ir atrankai.

Top Skandinavijos kompanijos, aktyviai naudojančios LinkedIn darbuotojų paieškai: 

Ericsson (Švedija)
Statoil (Norvegija)
Nordea (Švedija)
Innspire (Danija)

[Šaltinis: Linkedin Swedish member data June 2013]

LinkedIn savo pagrindiniu pajamų šaltiniu nurodo vidinius ir išorinius darbuotojų paieškos ir atrankos specialistus. Talent Solutions paslaugos sudaro 65 proc. LinkedIn pajamų.

Talent Solutions tendencijos 2016 metais

LinkedIn, Talent Solutions pristatė 2016 metų tendencijas. Kaip didžiausią iššūkį HR profesionalai įvardino atotrūkį tarp samdomų darbuotojų skaičiaus augimo ir biudžeto augimo. Naujų darbuotojų poreikis auga daugiau nei biudžetas darbuotojų darbo užmokesčiui ir darbo vietai. Panašu, kad ši tendencija išliks nepakitusi. Šis neatitikimas sukelia kompanijoms rimtų iššūkių ir verčia pergalvoti talentų paieškos strategijas.

Didžiausi sunkumai TOP talentų pritraukime:

  1. Kandidatų paieška
  2. Atlygis
  3. Konkurencija

[Šaltinis: Global Recruiting Trends 2016. Relationships at the core. Linkedin Talent Solutions]

Pagrindiniai darbuotojų paieškos kanalai

  1. Profesionalūs socialiniai tinklai
  2. Skelbimai internete
  3. Rekomendavimas

[Šaltinis: Global Recruiting Trends 2016. Relationships at the core. Linkedin Talent Solutions]

LinkedIn Didžiojoje Britanijoje

Nors LinkedIn yra didžiausias profesionalus vienijantis socialinis tinklas, turintis 433 milijonų narių, bet skirtingose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad visgi ne visiems jis toks svarbus realybėje. Norrie Johnston Recruitment atliktas tyrimas pateikia šiek tiek duomenų iš Didžiosios Britanijos.

Pasirodo britų personalo paieškos specialistai neskiria tiek daug dėmesio LinkedIn. Mažiau nei 50 proc. įmonių naudoja LinkedIn pasitikrinti kandidatų CV.

Apie 46% organizacijų patikrina kandidatų į vadovaujančias pareigas CV.

Jeigu jūs dirbate finansų, HR, rinkodaros ar pardavimų srityje, turite daugiau galimybių būti pastebėtiems talentų medžiotojų (ang.: Headhunters).

Jeigu užimate TOP Management pozicijas, mažiau tikėtina, kad rasite reikalingų darbo pasiūlymų. Tik 31 proc. kompanijų talpina TOP pozicijų pasiūlymus LinkedIn. Dažniau šį socialinį tinklą naudoja talentų medžioklei. Argumentuodami, kad vadovaujančias pareigas užimantys darbuotojai  reguliariai nesilanko LinkedIn. Dėl šios priežasties nepavyksta jų norimu laiku pasiekti. O ne retai paieška yra konfidenciali ir neskelbiama viešai.

LinkedIn Lietuvoje

Ar vyksta personalo paieška per LinkedIn Lietuvoje? „Atrankos kompanijos ir tiesioginiai darbdaviai Lietuvoje vis daugiau ir daugiau LinkedIn naudoja kandidatų pritraukimui toms pozicijoms, kurie „sėdi“ internete. Tačiau kai kurioms pozicijoms, pvz.: gamybos technologai, statybos darbų vadovai, šis įrankis nėra tinkamas. Talent Solutions mokamos paslaugos Lietuvoje nėra paplitę, Lietuva tam per maža rinka.” – komentuoja situaciją Lietuvoje “HR Guide” įkūrėja ir savininkė Renata Vielavičienė.

 

[foto: inc.com]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.