Kaip suprasti, kad švaistote savo talentą?

Tobulame pasaulyje mes visi aiškiai žinotume savo stipriąsias puses, sugebėjimus ir talentus. Tėvai, mokytojai, mus supanti aplinka mums padėtų juos suprasti iki ateinant į darbo rinką. Deja, realiame gyvenime mes ne visi aiškiai žinome ir suvokiame savo pačių talentus ir stipriąsias puses. Kokie požymiai rodo, kad jūs švaistote savo talentą? (Jeffcaliguire.com)

Kiekvienam talentui vystytis reikalinga tinkama vieta. Jeigu pastebėjote, kad darbe nieko naujo neatrandate, trūksta motyvacijos ir nebematote aiškaus tikslo, gal atėjo laikas iš naujo atrasti, svajoti ir mokytis? Deja, bet mažiau nei 1/3 darbuotojų įvardija, kad yra įsitraukę į savo darbą (engaged with their jobs).

 Iš naujo įvertinkite, kur slypi jūsų stiprybės ir ambicijos, imkitės žingsnių jas įgyvendinti. Suvokimas, kad atėjo metas pokyčiams nėra sunkioji dalis. Šis suvokimas – tik kelio pradžia. (7 signs You’re wasting talent)

Jūsų CV nesikeičia

Patartina bent kartą metuose peržvelgti savo gyvenimo aprašymą ir jį atnaujinti. Jeigu nė vienoje CV dalyje negalite įrašyti nieko naujo, tai rodo, kad jūs švaistote savo sugebėjimus. Per metus nė karto netobulinot kompetencijų mokymuose ar seminaruose, nepasikeitė jūsų pozicija, ar nesiėmėt jokio didesnio projekto, nedalyvavote socialiniuose projektuose ir negalite išskirti jokio didesnio pasiekimo. Jūsų CV nesikeičia – panašu, kad jūs nejudate į priekį.

Vis dar neišaušta Jūsų diena

Jeigu metų metus esate komforto zonoje ir nieko naujo nesiimate, tai – požymis, kad neišnaudojate savo sugebėjimų, netobulėjate ir švaistote savo talentus. Neišaušta jūsų diena? Perženkite komforto zonos ribas, mokykitės iš įgytos patirties ir padarysite daugiau nei iš savęs tikėjotės.

Gal jūsų darbai naudingi platesniam žmonių ratui, ne tik jums? Leiskite sau pasvajoti apie idealią ateitį. Jeigu darytumėte tai, ką sugebate geriausiai, kur jūs būtumėte po trejų metų?

Jūsų įtakos sritys nesiplečia

Tinkamoje darbo aplinkoje kolegos pastebės jūsų indėlį ir kompetenciją, netgi dėkos už gerai atliktą darbą. Klaus patarimo, prašys pagalbos ir patikės vis daugiau užduočių. Susikursite savotišką fanų klubą, padėsiantį jums plėsti įtaką už kabineto ar skyriaus ribų. Netinkamoje aplinkoje kolegos ar vadovai slėps informaciją nuo jūsų, bijodami sumažinti savo įtaką. Stengsis, kad jūs liktumėte ten, kur esate.

Jūsų patrauklumas rinkoje neauga

Nėra gerai, kai darbe netenkate motyvacijos, noro prisidėti ir dalyvauti įmonės kūrime. Dar blogiau, jeigu jūsų darbdavys rinkoje nėra vertinamas kaip šiuolaikiškas ir perspektyvus. Laikas bėga, jūs stovite vietoje netobulėdami ir, kai ateina laikas keisti darbdavį, kalbėdami apie savo pasiekimus jūs neturite kuo pasigirti.

Jūs neinate savo keliu

Metai bėga, o jūs jaučiatės nutolę nuo savo poreikių ir norų. Dirbate darbą be emocinio įsitraukimo, gero komandinio jausmo. Galbūt jūs einate ne savo keliu ir metas jį prisiminti. Pradėjus galvoti apie pokyčius, atsiranda baimės jausmas. Baimė trukdo mums siekti pokyčių. Baimė neleidžia mums pamatyti, kaip galėtume gyventi. Netgi jeigu tektų radikaliai pakeisti veiklos sritį, visko mokytis iš naujo, jūs nebūsite vienas.

Kreipkitės pasitarti

Jeigu bent vienas požymis jums tinka, metas pasikonsultuoti apie karjeros pokyčius. Jau dabar galite registruotis pirmai nemokamai karjeros koučingo sesijai. Šias sesijas pradėsime nuo š.m. liepos mėn.  Kviečiame registruotis per skyrelį Ieškantiems darbo, temoje nurodant „Karjeros koučingo konsultacijai“. 

 

[foto: thebalance.com]

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.