Kaip sukurti gerą LinkedIn profilį?

LinkedIn svarba darbo rinkoje didelė. Verta detaliau pasidomėti, kaip sukurti gerą LinkedIn profilį, kuris padėtų jums darbo paieškose.

1. Profilio nuotrauka

Jūsų profilio nuotrauka ir pirmieji matomi sakiniai nulems, ar personalo paieškos ir atrankos specialistai susidomės jūsų CV. Nuotraukoje jūs turite atrodyti profesionaliai. Asmenukės ar atostogų nuotraukos tikrai netiks.

Paprastas būdas įsivertinti profilio nuotrauką – naudojantis Photofeeler.com ar Snappr.com.

Fono nuotrauka – dar vienas vizualus elementas, kuris gali patraukti dėmesį. Tinkamai parinkta nuotrauka padės susidaryti platesnį vaizdą apie jus ir jus dominančias temas. Išnaudokite fono nuotrauką kaip būdą išsiskirti.

2. Pilnai užpildytas profilis

Skaitant neužbaigtus pildyti profilius sudėtinga susidaryti teisingą įspūdį. Dažnai pasitaikanti klaida, kai neužpildomos visos datos pareigybėse. Susidaro įspūdis, kad asmuo dirba keliose vietose.  Akivaizdu, kad daugybę metų nebuvo skirta laiko profilio atnaujinimui.

3. Daugiau nei pareigų pavadinimai

Vis daugiau kompanijų darbuotojų pareigybių pavadinimus keičia į įsimintinus, orientuotus į klientus, įkvėpiančius darbuotojus jų atliekamai misijai. Pavyzdžiui, atėjus į įmonę jus pasitiks ne  sekretorė, o svečių ambasadorė.

Nors yra ir kitų nuomonių šia tema, teigiančių, kad pernelyg aptakūs pareigų pavadinimai nepadeda headhunteriams susiorientuoti, kokioje srityje asmuo dirba. Sakyčiau, reikėtų surasti įkvėpiantį ir informatyvų variantą, kad paieškose būtų nesudėtinga jus surasti.

4. Gerai parašyta santrauka

Svarbiausias dalykas, ką reikia paminėti apie gerą LinkedIn profilį – jis privalo turėti gerai parašytą santrauką. Tenka pastebėti, kad toli gražu ne visuose profiliuose santrauka yra. Pasirūpinkite, kad jūsų profilyje ji tikrai būtų. Ši dalis daugiausiai nusako apie jūsų vertybes ir tikslus. Skirkite laiko jai parašyti. [fastcompany]

5. Labiausiai pervertinti žodžiai

Kiekvienais metais LinkedIn skelbia labiausiai pervertintų dažnai naudojamų žodžių dešimtuką. Šie žodžiai taip dažnai naudojami rašant CV, kad tampa bereikšmiai.  TOP – 10 yra šie žodžiai:

  1. Experienced
  2. Specialise
  3. Passionate
  4. Skilled
  5. Leadership
  6. Expert
  7. Strategic
  8. Motivated
  9. Responsible
  10. Creative

Pasitikrinkite, kiek jų naudojate savo CV. [marketing-interactive]

6. Platus pažinčių ratas

Dar vienas gero LinkedIn profilio bruožas – platus pažinčių ratas. Personalo atrankų specialistai teigia, kad 300 pažinčių yra optimalus skaičius. Žinoma, čia ribos nėra. Paprastas būdas auginti pažįstamų tinklą – susieti savo profilį su elektroninio pašto adresų knygele. Siekiantiems aktyviai plėsti savo kontaktų ratą, verta po renginių, seminarų, susitikimų, bendrų projektų susirasti savo naujus pažįstamus LinkedIn. [LinkedIn]

 

[foto: career.du.edu]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.