Mokymasis darbo vietoje. Kaip organizacijoje sukurti mokymosi kultūrą?

Šiuolaikinėse organizacijose pokyčiai vyksta greičiau nei kada nors anksčiau. Didžioji dalis besimokančių vaikų dirbs darbus, kurių dar nėra. Kompetencijų atnaujinimas ir žinių tobulinimas tampa kaip niekada svarbūs.

Minkštieji įgūdžiai, reikalingi komunikacijai, problemų sprendimui, bendradarbiavimui ir organizavimui, tampa didžiausiu 2018 metų prioritetu ugdant talentus. Artimoje ateityje darbuotojai daugiau laiko skirs darbams, kurių negali atlikti mašinos. Darbas su žmonėmis, patirties perdavimas, komunikacija. Reikės daugiau socialinių ir emocinių kompetencijų, kognityvinių gebėjimų, t.y. loginio mąstymo ir kūrybingumo. [LinkedIn  “2018 Workplace Learning Report”]

Y kartos darbuotojai darbą suvokia kaip galimybę mokytis ir augti. Jų stiprus tobulėjimo poreikis šią kartą, ko gero, labiausiai išskiria iš visų kitų. [Gallup]

Kaip sukurti mokymosi kultūrą organizacijoje

Mokymasis darbo vietoje ne tik padeda organizacijoms prisitaikyti prie pokyčių, bet ir gerina produktyvumą. Bersin tyrimas parodė, kad stipri mokymosi kultūra įmonėje darbuotojų įsitraukimą padidina iki 30 – 50 procentų. Taip pat:

52% padidina produktyvumą

92% labiau linkę kurti naujus produktus

56% labiau linkę būti pirmi rinkoje su nauju produktu.

Mokymas susietas su verslo tikslais

Kuriant mokymosi kultūrą svarbu, kad darbuotojai matytų ir galėtų įsivertinti savo indėlį organizacijoje. Matydami, kokią naudą sukuria, darbuotojai bus labiau įsitraukę ir produktyvūs. “Planuok, pasiek, matuok” – trys žingsniai, nuo kurių galima pradėti. Identifikuokite, kaip matuosite mokymosi programos sėkmingumą ir darbuotojų mokymosi pažangą.

Remiantis LinkedIn atliktu tyrimu “2018 Workplace Learning Report”, vadovai mokymo programų naudą matuoja sumažėjusia darbuotojų kaita ir padidėjusiu produktyvumu.

 

 

Šaltinis: LinkedIn Learning “2018 Workplace Learning Report”

Mokymosi turinys šiuolaikiniam darbuotojui

Ištisas valandas mes praleidžiame priešais ekranus, o video ir programėlių populiarumas rodo, kad šiuolaikiniai darbuotojai mokosi kitaip nei anksčiau. Mokymosi priemonės darbuotojams turėtų būti prieinamos bet kada ir bet kur. [Elearningindustry.com]

Didžioji dauguma tyrimuose apklaustų respondentų teigia, kad jie nori mokytis tik neturi tam laiko. Organizacijoms tenka sugalvoti būtų, kaip patraukliai pateikti mokymosi medžiagą, įtraukti ir sudominti darbuotojus.

Mokymosi nuoseklumas

Planuojant mokymų programas, dažnai pamirštama atkreipti dėmesį, kad efektyvus mokymasis yra nuolatinis mokymasis. Ar žinojote, kad 70 procentų mokymosi medžiagos darbuotojai pamiršta per 24 valandas, 90 procentų mokymų informacijos pamiršta per savaitę? Investavus į mokymo programų kūrimą, būtina sudaryti sąlygas įgytas žinias pritaikyti tiesioginiame darbe. [d2l.com]

Nuosekli komunikacija, galimybė darbuotojams tarpusavyje dalintis įgytomis žiniomis, naujų kompetencijų pritaikymas praktikoje yra mokymosi kultūros dalis, didinanti įsitraukimą ir produktyvumą.

 

 

[foto: Elearningindustry]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.