Kodėl organizacijos kultūra ir tikslas yra svarbūs verslui?

Vienas iš Airbnb įkūrėjų Brian Chesky  didžiausio kompanijos investuotojo Peter Thiel paklausė patarimo. Koks būtų tas vienintelis, svarbiausias patarimas, kurį mums duotumėt? Atsakymas iš žmogaus, investavusio į verslą 150 mln. USD, buvo netikėtas: „Nesusimaukite su kultūra“. Organizacijų kultūra ir tikslas yra sėkmei svarbūs kriterijai, apie kuriuos įmonės pamiršta.

Kodėl  organizacijų kultūra ir tikslas yra svarbūs verslui?

Kuo stipresnė organizacijos kultūra ir aiškus tikslas, tuo mažiau procesų reikia kurti, lengviau pasitikėti darbuotojais. Darbuotojai lengviau priima pokyčius, atsakomybę, ir jaučiasi verslo dalimi. Įmonėse, kuriose tikslo nėra, reikia daug procedūrų, taisyklių ir kontrolės. [Medium.com]

Kalbėdami apie tikslą, neturime galvoje atgyvenusių misijos, vizijos ir tikslo formuluočių, apie kurias dažnas darbuotojas nieko nežino ir retas galėtų pakartoti. Tikslas – tikėjimas aukštesniu įmonės siekiamu rezultatu. Vertybės, tarnavimas visuomenei ir jos gerovei tampa vis svarbesni Y kartai.

Tikslas – svarbi sėkmingos kompanijos gyvavimo sąlyga. Pagal EY Beacon Instituto ir Harvard Business Review atliktą tyrimą, per pastaruosius tris metus tikslo siekiančiose kompanijose pajamos augo 85 proc. Tuo tarpu 42 proc. įmonių, kurios negalėjo suformuluoti savo misijos, pajamos tuo pačiu laikotarpiu krito. [EY ir HBR]

Vertybėmis pagrįstoje kultūroje daugiau darbuotojų yra patenkinti savo darbu ir jaučiasi realizavę save. Jie sukuria stipresnius ryšius su kolegomis, pasiekia geresnių rezultatų ir jų atsiliepimai apie darbdavį yra geresni. Tikslas – tai kompanijos konkurencinis pranašumas, kuris padeda jai būti sėkmingai.

Kaip kurti organizacijos kultūrą ir tapti tikslo siekiančia organizacija?

Darbuotojų ir kompanijos vertybių atitikimas

HR specialistai ir headhunteriai – organizacijos kultūros ambasadoriai, kurie kasdien pristato kompanijos vertybes naujiems žmonėms, kuria darbdavio įvaizdį.

Vienas pirmųjų žingsnių kuriant organizacijos kultūrą – atrinkti tinkamus kandidatus. Kultūrinio darbuotojų atitikimo įvertinimui skiriama vis daugiau dėmesio. Lever kompanijoje sukurta speciali atrankų programa, pagal kurią tik geriausiai organizacijos kultūrą atitinkantiems kandidatams siūlomos darbo pozicijos. Pagal šią atrankų programą pokalbiai vyksta 3 valandas. Jų metu tiriamas ne tik kandidato atitikimas iškeltų reikalavimų sąrašui, bet daug dėmesio skiriama išsilavimo, požiūrio, patirties įvertinimui. 

Užtikrinkite, kad darbuotojai kasdien būtų įtraukiami į tikslo siekimą

Dažna organizacijų kultūros dalis – socialiniai projektai. Įmonės vis daugiau dėmesio skiria socialinę atsakomybę skatinantiems projektams, save pozicionuoja kaip socialiai atsakingą verslą, kuriam rūpi bendruomenės gerovė.

TOMS kompanija organizuoja labdaringas akcijas Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jų metu dovanoja batus tiems, kam jų labiausiai reikia. Kiekvienas darbuotojas turi sudalyvauti šiose akcijose. Taip pat sukurta kultūros kapitono pareigybė, atsakinga už kultūros projektus su kitomis organizacijomis. Projektų visuma užtikrina nuolatinį darbuotojų įsitraukimą į organizacijos kultūros stiprinimą.

Skelbkite rezultatus

Dalinkitės projektų rezultatais su savo darbuotojais. TOMS rezultatų lentoje skelbia, kokiam skaičiui žmonių jie padėjo, kiek žmonių paskatino prisidėti ir padėti kitiems. Kiek kitų kompanijų dalyvavo jų organizuojamuose socialiniuose projektuose. Siekdami stiprinti organizacijos kultūrą, nuolat vykdo darbuotojų apklausas.

Dalinkitės gerais darbais

Jūsų kompanijos kuriama ir pasakojama istorija svarbi talentų pritraukimui. Aiškus, vertybėmis pagrįstas tikslas pritraukia talentingus žmones, kuriems svarbu kurti ir įtakoti pokyčius visuomenėje. Jūsų kompanijos tikslas ir vertybės turėtų būti nuolat komunikuojami. Personalo atrankų specialistų tikėjimas organizacijos kultūra ir tikslu tampa ypač svarbus, kai tenka kasdien juos įkvepiančiai pristatyti naujiems žmonėms. [LinkedIn]

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.