Kaip smulkiam ir vidutiniam verslui sukurti HR padalinį?

Forbes Coaches Council specialistai dalinasi patirtimi ir patarimais kaip smulkiam ir vidutiniam verslui sukurti HR padalinį. Žemiau 6 patarimai, kaip sukurti HR padalinį, į kuriuos verta atsižvelgti.

Vertybės

Aiškiai suformuluotos įmonės vertybės – pirmas žingsnis nuo kurio maža įmonė turėtų pradėti kurti personalo politiką ar personalo padalinį įmonėje. Tik įsitikinus, kad skirta pakankamai laiko išgryninti įmonės vertybes, galima judėti toliau.

Personalo skyrius atlieka administravimo ir atrankų, darbuotojų išlaikymo, kultūros kūrimo ir įgyvendinimo funkcijas. Šioms funkcijoms atlikti reikalingos skirtingos kompetencijos.  Nuo to, kur krypsta jūsų prioritetai, priklauso ir reikalingo personalo specialisto paieška.

Atlygio sistema

Užtikrinkite, kad darbuotojai suprastų, ką turi padaryti, kad uždirbtų atlygį. Taip pat, kad darbuotojams keliami tikslai susiję su tuo, ką organizacija turi padaryti, kad jai sektųsi. Nepatrauklus atlyginimas užima 5-6 vietą iš 16 galimų išėjimo iš įmonės priežasčių. Atlygį, kaip išėjimo priežastį, aplenkia karjeros galimybių nebuvimas arba nepasitenkinimas esamomis galimybėmis. Tušti pažadai ir silpna vadovų kompetencija, veda darbuotojus į nusivylimą organizacija. [OVC]

Galvų medžiotojai

Pernelyg dažnai mažų įmonių vadovai patys imasi personalo paieškų.  Pasak ekspertų, samdyti headhunter’ius yra taupesnis būdas. Vadovai daugiau laiko ir energijos galės skirti tiesioginiam darbui atlikti. [Score]

Paprastumas

Startup’ų ir bendrai verslo aplinka yra itin dinamiška, todėl svarbu išlaikyti paprastą požiūrį kuriant procesus ir renkantis verslo valdymo sistemas. Dokumentas, kuriame aprašytos įmonės vertybės, tradicijos, dress kodas, atostogų skyrimo tvarka, nuotolinio darbo ar laisvo darbo grafiko galimybės, gali būti jūsų personalo politikos dalis, kurią lengva iškomunikuoti naujiems darbuotojams. Tik nedarykite visko pernelyg sudėtingai ir įmantriai.

Įvertinkite sąnaudas

Įvertinkite, kad kuriant naują HR padalinį išlaidų dalis teks atlyginimams, darbo vietų išlaikymui ir reikalingai programinei įrangai įsigyti. Įvertinkite, ar investicijos skirtos naujam padaliniui atsiperka. [Forbes]

Žmonės svarbiau už procesus

Personalo padaliniai skiria daug resursų administravimo funkcijai atlikti. Apsvarstykite kaip optimizuoti šiuos procesus. Įdiekite gerąsias praktikas kurdami darbuotojų įsitraukimo, darbuotojų vertinimo ir  išlaikymo programas ir jos duos realią naudą jūsų verslui.

 

[foto:hr-gazette.com]

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.