Paneigti mitai apie tūkstantmečio kartą. Ir visgi, kaip juos išlaikyti?

Dauguma tyrėjų teigia, kad tūkstantmečio karta gimė 1980 – 1996 metais. Visgi, Pew Research Center pateikia kitus skaičius ir nurodo Y kartos gimimo datas nuo 1977 iki 1992 metų. Remiantis šio patikimo šaltinio skaičiavimu, šių dienų keturiasdešimtmečiai priklauso Y kartai. [Medium]

The Economist skelbia, kad verslas turėtų atsargiai žiūrėti į viešai girdimus abejotinus apibendrinimus apie jaunus darbuotojus. [The Economist]

Dar neseniai Y kartai priskirtos savybės dabar vadinamos pasiklydusių guru sukurtais mitais. Jeigu anksčiau garsiai buvo stebimasi tūkstantmečio kartos elgesiu ar įpročiais, dabar atliekami tyrimai neaptinka įrodymų apie didelius skirtumus tarp kartų. Tenka pripažinti, kad skirtumai yra tarp vyresnių ir jaunų žmonių poreikių, bet lyginant skirtingų kartų atstovus tuo pačiu jų gyvenimo amžiaus tarpsniu, skirtumų nebelieka. [HBR]

Mitas Nr. 1
Y kartos atstovai yra tinginiai

Faktas: šios kartos atstovams gan seniai prilipusi tinginių etiketė. Visgi, apklausos rodo, kad jie net 14 proc. dažniau nei kitų kartų atstovai linkę atsisakyti mokamų atostogų ir yra linkę persidirbti. Finansinio nesaugumo jausmas verčia juos tapti darboholikais.

Y kartos atstovai yra labiau linkę konkuruoti nei prieš juos buvusi karta. Apklausus 90000 respondentų, 59 proc. atsakė, kad konkurencijos jausmas verčia juos keltis rytais. Ir 58 proc. atsakė, kad nuolat lygina savo darbo efektyvumą su savo kolegomis.

Mitas Nr. 2
Y kartos atstovai nėra lojalūs savo darbdaviui

Faktas: visgi šiuo aspektu tūkstantmečio karta lenkia X kartą ir yra labiau linkę dirbti nuo 3 iki 6 metų pas tą patį darbdavį. Priešingai plačiai paplitusiai nuomonei, kad tūkstantmečio kartos atstovai nėra lojalūs savo darbdaviui.

Mitas Nr. 3
Y kartos atstovai stipriai skiriasi nuo savo tėvų ar senelių

Faktas: ši karta nori tokių pačių dalykų kaip ir visos kitos kartos: įdomaus darbo, atlygio, atitinkančio jų indėlį, teigia The Economist. Būdami tokio pačio amžiaus, skirtingų kartų žmonės nori to paties. O palyginus Kūdikių bumo, X ir Y kartų namų ūkių pajamas tuo pačiu jų amžiaus tarpsniu, šios sumos pasirodė identiškos. 

Mitas Nr. 4
Tūkstantmečio kartos atstovai nevykdo darbdavio nurodymų

Faktas: 41 proc. Y kartos atstovų sutinka su teiginiu, kad darbuotojai turi vykdyti vadovo nurodymus, netgi jeigu tam nemato pagrįstos priežasties. Ir tik 30 proc. X kartos atstovų sutinka su šiuo teiginiu (The Economist).

 

Ko tūkstantmečio karta tikisi iš savo darbdavio? 3 darbuotojo išlaikymui svarbūs veiksniai

Visgi Y karta apibūdinama kaip išpuikusi karta, o tuo pačiu jai būdingas nesaugumo jausmas. Dažnai ateinant į darbo rinką darbuotojams būdingas žemas pasitikėjimas savimi. Svarbu į tai atsižvelgti planuojant talentų išlaikymo strategiją įmonėje. Tuo pačiu iš darbdavio jie tikisi greičio, įvairovės ir įvertinimo. [Hiring.monster]

Grįžtamasis ryšys

Y kartos profesionalams karjera yra itin svarbi. Įsiliejus į darbo rinką ir pradėjus dirbti, dažnai ateina nusivylimas, jeigu darbdavys neskiria resursų naujojo darbuotojo ugdymui. Šiai kartai galimybė kilti karjeros laiptais yra vienas didžiausių prioritetų. Tikimasi darbdavio indėlio, nubrėžiant aiškų kelią, kaip siekti karjeros įmonėje.

Be karjeros galimybių, Y karta vertina grįžtamąjį ryšį gaunamą iš darbdavio. Didžioji dauguma tikisi grįžtamąjį ryšį gauti 1 – 3 kartus per ketvirtį. Realiai grįžtamąjį ryšį darbuotojai gauna kartą metuose arba rečiau metinių pokalbių metu. [Robertwalters]

Lankstus darbo grafikas ir nuotolinė darbo vieta

Y karta vertina darbdavio lankstumą renkantis darbo grafiką ir vis mažiau darbuotojų nori dirbti nuo 8 – 17 val. Šiuolaikinės įmonės lanksčiai sprendžia šį klausimą, tariasi su darbuotojais ir randa abiems pusėms naudingų sprendimų. Netgi miestiečiams neišvengiamas piko valandų problemas įmonės sprendžia kūrybingai. Atsiranda kompanijų, kurios nereikalauja darbo dieną pradėti ofise, o sutinka, kad darbuotojai darbus pradėtų namuose, o į ofisą atvyktų pasibaigus piko valandoms mieste.

Vilniaus miesto savivaldybė taip imasi šiuolaikinės vadybos. Siūlo darbuotojams vieną dieną per mėnesį dirbti ne darbo vietoje, o iš namų. [Forbes]

Darbo aplinka

Gera atmosfera darbe stipriai motyvuoja darbuotojus, sukuria prasmės pojūtį, leidžia pasijausti komandos nariu. Teigiama, kad reikia sukurti tokią įmonės kultūrą, kuri būtų pati geriausia darbuotojams. Kaip sužinoti, kas darbuotojams yra geriausia ar tinkamiausia? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra.

Pradžioje verta paanalizuoti, kokie darbuotojai dirba įmonėje, kas juos labiausiai motyvuoja, kokią įmonės sukuriamą vertę jie vertina. Tiesiausias kelias sužinoti, ko nori jūsų darbuotojai, paklausti jų pačių. Paklauskite, kas jiems patinka, o ką organizacijoje jie labiausiai būtų linkę tobulinti.

 

[foto: Lynda.com]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.