Darbuotojų atranka didina darbuotojų įsitraukimą

Darbuotojų įsitraukimas. Kas yra svarbiausia?

Paskelbtame Employee Engagement Report 2019, kurį kasmet atlieka The Predictive Index, darbuotojai vertino temas keturiose kategorijose: darbas, vadovai, žmonės, organizacija. Organizacija turi daugiausiai įtakos darbuotojų įsitraukimui, nes iš TOP-10 svarbiausių  darbuotojams kriterijų devyni yra būtent šioje kategorijoje.

Geriausiai vertinamas darbas ir žmonės

Respondentai kiekvieną jiems pateiktą kriterijų įvertino 1-5 balų skalėje, kur 1 – visiškai nesutinku, 5 – visiškai sutinku. Apie 70 proc. apklausoje dalyvavusių darbuotojų yra patenkinti savo darbu, 69 proc. yra patenkinti bendradarbiais, 64 proc. palankiai vertina tiesioginį vadovą ir 60 proc. patenkinti savo organizacija. Darbą ir žmones darbuotojai vertina geriau nei vadovus ir organizaciją.


Analizuojant duomenis pagal pareigybių lygius, matome didžiausią aukščiausio lygio vadovų įsitraukimą, t.y. 89 proc., ir žemiausią nevadovaujančias pareigas užimančių darbuotojų, 67 procentai.

Darbuotojų ketinimas keisti organizaciją

Tyrime analizuotas darbuotojų ketinimas keisti darbdavį. Kokios priežastis dažniausiai nulemia sprendimą? Netinkamas tiesioginis vadovas, darbdavio organizacijos ir darbuotojo kultūrinis neatitikimas ar kažkas kita? Žemiau lentelėje pateikti TOP-10 kriterijų, turinčių daugiausiai įtakos darbuotojų ketinimui keisti organizaciją. Pasirodo, šio ketinimo augimui daugiausiai įtakos turi organizacija ir vadovai. Tikėjimas įmonės ateitimi, aukščiausio lygio vadovais ir investicijomis į darbuotojus lemia darbuotojų norą likti organizacijoje ilgiau.

Darbuotojų atranka ir įsitraukimas

Studija tyrinėjo elgsenos vertinimo metodų, naudojamų įdarbinant darbuotojus, ir darbuotojų įsitraukimo ryšį. Respondentų klausta, ar darbo atrankos proceso metu jie buvo vertinami. Tyrimo duomenys parodė, kad darbuotojų, kurių organizacijos naudojo vertinimo metodus darbuotojų įdarbinimo metu, įsitraukimas buvo aukštesnis ir siekė 84 proc. Respondentų, kurių organizacijos nenaudojo darbuotojų vertinimo metodų, įsitraukimas buvo tik 62 procentai.

Taip pat tų darbuotojų, kurių organizacijos naudojo elgsenos įvertinimo metodus įdarbinimo eigoje, buvo paklausta, ar po įvertinimo jie buvo supažindinti su rezultatais. Atsakymai parodė, kad grįžtamojo ryšio suteikimas, galimybė susipažinti su elgsenos vertinimo rezultatais, gali padidinti darbuotojų įsitraukimą. Tiek darbuotojų įsitraukimas bendrai, tiek visų kategorijų – darbas, vadovas, žmonės, organizacija – vertinimai buvo aukštesni su vertinimo rezultatais susipažinusių darbuotojų.


Darbuotojų vertinimai gali būti naudojami daugeliu atveju – pradedant tinkamo darbo paieška baigiant darbuotojo sąmoningumo ugdymu. Visais atvejais tai gali būti padidėjusio darbuotojų įsitraukimo priežastis.

Darbuotojų įsitraukimo tendencijos 2020 metais

Tendencija Nr.1

Nepiniginės išmokos ir privilegijos tampa vis svarbesnės.

Tendencija Nr. 2

Agile darbo aplinka tampa vis populiaresnė.

Tendencija Nr.3

Darbuotojai nori prisidėti prie gerų tikslų ir tikisi didesnio darbdavio įsitraukimo į socialinius projektus.

Tendencija Nr.4

Karaliauja organizacijos kultūra [Forbes].

Tendencija Nr.5

Empatiška lyderystė.

Tendencija Nr.6

Grįžtamasis ryšys nebėra „nice-to-have“.

Tendencija Nr.7

Darbo ir laisvalaikio balansas tampa darbo ir laisvalaikio susiliejimu. [Peoplehum].

[foto: blog.bonus.ly]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.