Praktiniai patarimai kaip pasiruoši darbo pokalbiui per Skype

Video pradėjome žiūrėti kaip niekada daug. Socialiniai tinklai lūžta nuo video filmukų gausos. Personalo paieškos ir atrankos srityje darbo pokalbiai video formatu, naudojant Skype, irgi ne naujiena. Kaip pasiruošti darbo pokalbiui per Skype? Ką reikia žinoti darbo pokalbio per Skype metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui per Skype?

Jūs ir tik jūs esate atsakingi už vaizdus jūsų kompiuteryje ir už jo ribų. Pirmas dalykas, ką pamato HR specialistai, jūsų Skype vardas ir Skype profilio nuotrauka. Patikrinkite, ar šioje vietoje vaizdai atitinka jūsų pageidaujamas užimti pareigas. Jeigu darbo pokalbis vyks be vaizdo, o tik audio formatu, profilio nuotrauka bus vienintelis atvaizdas, pagal kurį bus galima susidaryti įspūdį apie jūsų išvaizdą. [Huffingtonpost.com]

Pasirūpinkite vaizdu už jūsų nugaros. Kambaryje negali būti jokių buitinių vaizdų. Nepaklota lova, plakatai, užsilikę nuo mokyklos laikų ir panašūs vaizdai nesustiprins jūsų, kaip patikimo kandidato įvaizdžio. Pasitikrinkite, kokį vaizdą transliuoja web kamera.

Užtikrinkite, kad apšvietimas būtų tinkamas. Šviesa turi būti nukreipta į jus, o ne atvirkščiai. Sprendimas sėdėti nugara į langą nėra tinkamas. Pašnekovas jūsų veidą matys šešėlyje.

Netikėtumai pokalbio metu

Apmąstykite, kokie netikėtumai gali įvykti pokalbio metu ir pasirūpinkite jais iš anksto. Mažas vaikas besibeldžiantis į jūsų kambario duris, katinas atėjęs įsitaisyti jums ant kelių ar kita.

Prieš prasidedant darbo pokalbiui, kompiuteryje išjunkite visas nereikalingas programas. Ypač tokias, kuriose gali iššokti pop-up langai. Pasilikite tik Skype. Patikrinkite, kad pokalbio metu Skype programoje neiššoktų  pranešimai iš kitų Skype kontaktų, pavyzdžiui smagi geriausio jūsų draugo žinutė. Rekomenduojama  turėti atidarytą savo gyvenimo aprašymą ir kompanijos, į kurią kandidatuojate, interneto svetainę.

Kaip ir įprastame darbo pokalbyje, apmąstykite savo aprangą. Netgi jeigu jūs būsite matomas  tik iki pusės, visgi rekomenduojama apsirengti dalykine apranga ir nelikti su pižamos kelnėmis.  Jausitės labiau pasitempę ir neteks raudonuoti, jeigu nenumatytu atveju jums teks netikėtai pakilti nuo kėdės. [VersloŽinios]

Pasirūpinkite interneto ryšio kokybe. Pokalbio metu nuolat girdimas prašymas pakartoti, nes “vėl kažkas su ryšio kokybe, negirdžiu jūsų”, gali komplikuoti darbo pokalbį. Jeigu nesate užtikrinti garso kokybe, turėkite netoliese ausines.

Likus penkioms minutėms iki pokalbio ne laikas pradėti tikrinti garsą. Pasirūpinkite iš anksto.

Pokalbio eigoje

Atvirumas – geriausia politika. Jeigu darbo pokalbio per Skype metu kyla techninių problemų, jūs negirdite pašnekovo, pasakykite apie tai atvirai. Nuspręskite kaip abiems pusėms geriausia spręsti iškilusius trikdžius. Gal tęsite pokalbį be vaizdo, gal darbo pokalbį pravesite telefonu. Personalo paieškos specialistai tikrai žinos bent kelis problemos sprendimo variantus.

Nepamirškite, nuotolinis bendravimas turi savos specifikos. Video ir audio kanalais sunkiau perduodami kūno kalbos niuansai, intonacijos, sunkiau parodyti savo pozityvų nusiteikimą, iniciatyvą.

Neskubėkite atsakinėti į klausimus, padarykite kelių sekundžių pauzę – vaizdas gali strigti ar vėluoti. Dažnai laikykite akių kontaktą, sėdėkite tiesiai, dažnai nusišypsokite, kalbėkite aiškiai. Stebėkite, ar jūsų balsas ir sėdėsena atitinka jūsų kalbėjimo turinį.

Ką dar svarbu žinoti

Nepulkite į kitą kraštutinumą – besaikį gestikuliavimą ir dirbtinį entuziazmą. Jeigu abejojate ar atrodote tinkamai, repetuokite, įrašykite. [Careercenter]

Dar viena klaida – pokalbio metu nuolat žiūrėti į savo paties atvaizdą ekrano kampe. Dažnai kandidatai ima stebėti save, nukreipdami savo dėmesį nuo pašnekovo. Šią klaidą galite nesunkiai ištaisyti išjungę šią funkciją. [Businessinsider.com]

Jeigu neturite galimybės kalbėtis namuose, apmąstykite, kokia vieta darbo pokalbiui geriausiai tiktų. Ar turite bičiulių, kurie gali jums padėti, ar teks rinktis kavinę, biblioteką ar kitą vietą. Jeigu neturite pasirinkimo ir pokalbio metu planuojate naudotis kavinės teikiamu wi-fi, informuokite apie tai savo pašnekovą. Nesirinkite gausiai klientų lankomų kavinių, ypač pietų metu.
Belieka palinkėti sėkmės ieškant svajonių darbo ir bendraujant su headhunteriais per Skype.

 

[foto: thinkstock]

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.